Platbu kartou nebereme jen hotovost !

V poslední době jsem se hodně setkal s tím že tam kde se dalo platit kartou tak se již platit nedá je to celkem jednoduché a to protože se zrušilo EET. Pokud bych ale říci tak mojí preferencí je využívat novodobé technologie a také je využívat. Mezi ně platí platba kartou je to jednoduché placení díky kterému nemusíte mít hotovost. Naopak pokud by jsme se bavili o klasické podobě peněz ( papírové ) tak zde já celkem vidím z mého hlediska více mínusu než pozitiva. Papírová verze peněz oproti elektronické je celkem špatně dohledatelná. Takže nevíte kde tyto klasické peníze doopravdy skončí a pokud obchodník z nich odvede doopravdy to co má.

Jaké má výhody platba kartou ?

Aby jsme to řekli tak jak to je je to jednoduché nemusíte zbytečně nemusíte nic dalšího tahat sebou protože pro zaplacení vám budou stačit pouhé chytré hodinky. Pokud tyto chytré hodinky podporují platby NFC.

  • Nemusíte mít peněženku
  • Vaše peníze jsou v bezpečí
  • Bezproblémové placení
  • Jdete s dobou
  • Jsou dohledatelné

Jaké má výhody platba hotovostí ?

No nad tímto pořád přemýšlím a abych celkem řekl tak pro mně jako zákazníka platícího hotovostí tak bych řekl že žádné. Abych řekl tak spíše zde vidím nevýhody. Od toho že se tyto peníze mohou poškodit, mnohem lépe vám je někdo ukradne. Nehledně na to že se vám nikde tyto peníze nijak neúročí.

  • Snadno se zničí
  • Nejdou dohledat
  • Nevíte kde doopravdy skončí ( obchodníci nedávají účtenku z pokladny )

Pokud se dál budeme povídat o tom že obchodníci nechtějí brát platební karty a vymlouvají se na poplatky od bank tak to jsou fakt jen výmluvy. Dám jeden takový příklad obchodníka ohledně výmluv ohledně plazení kartou.

Na otázku : Proč nepřijímáte platební kartu a pokud neplánují do budoucna je přijímat.

Reakce provozovatele restaurace ( z recenze ) : – platbu kartou nezvažujeme protože zde není žádné pokrytí internetem jen slabé a banka to nedoporučuje a jsou šíleně vysoké náklady na takovýto provoz.

No jen pro ti co by chtěli na toto reagovat. Pokrytí operátorem na tomto místě je internetové pokrytí LTE rychlostí 50Mb stahování a 20 MB odesílání do internetu. Dále výše platby obchodníkovy za využití platby kartou záleží u které společnosti terminál koupíte a nebo budete mít. Poplatek se zde pohybuje cca od 0,1 až 1,95 % tato částka je odváděna z jednotlivé platby zákazníka.

Celkem bych chtěl aby obchodníci museli přijímat jak hotovost tak platby kartou. Toto je můj názor na tuto situaci a můj názor k tomu proč neplatím papírovou hotovostí a proč preferuji platbu kartou.