Podvodníci na internetu

Podvodníci na internetu

Říkáte si že se nenecháte napálit žádným podvodníkem no toto si radši neříkejte. Podvodníci jsou vždy napřed. Zajisté jste již nikde něco prodávali a nebo kupovali a jednání z té nebo té strany se vám moc nelíbilo a tak jste raději přestali komunikovat. Zajisté jste udělali dobře.

Mohu mluvit z vlastních zkušeností že již hodně krát se mi stalo že se nějaký ten podvodník ozval. A to jako kupující.

Jak předejít tomu aby jste přišli o peníze ? ( Prodávající )

– no je to celkem jednoduché, v první řadě si vy jako prodávající zvolte jakou přepravní společností budete přepravovat zásilky k vašemu zákazníkovy. Třeba taková Zásilkovno nebo Balíkovna nebo PPL mají pobočky skoro všude. Pokud možno trvejte si na tom co vy jako prodávající preferujete a znáte. Nezapomeňte že vy jakož to prodávající nemusíte nikde uvádět svoje údaje jen dané přepravní společnosti kterou vy budete posílat balíček. Pokud po vás kupující chce údaje k vaší platební kartě tak už tady bude něco špatně.

 • Nedávejte kupujícímu žádné údaje z vaší platební karty v tomto případě by vám kupující mohl vybílil učet.
 • Davejte si pozor někteří podvodníci vám pošlou e-mail jako přepravní společnost ohledně nějakého pojištění. Nic takového není !!! Údajně pojištění je dobití nějaké karty podvodníka. ( viz. Příklad 3 )
 • Pokut by jste chtěli kupujícímu vyhovět že použijete jinou přepravní společnost vždy vyplňujete požadavek na dopravu vy nikoliv kupující !!!
 • Kupujícího si můžete ověřit pokud není problémoví na https://podvodnabazaru.cz/
 • Nenechte se taktéž nachytat tím že kupující vám nechce poslat své údaje potřebné k odeslání. Chce se vyhnout tomu aby jste si ho prověřil v https://podvodnabazaru.cz/ . Zde si lze právě daného kupujícího prověřit.
 • Požádejte kupujícího o telefonní kontakt ( potřebujete ho k odeslání zásilky ) a zavolejte kupujícímu a domluvte se i po telefonu. V případě že se kupující bude vymlouvat bude se nejspíš jednat o podvodníka !!!

Většina učtu které se vás pokouší podvést je falešných a vytvořeních jen za tímto účelem. Některé profily byli odcizeny nic netušícím lidem nejčastější formou obnovení zapomenutého hesla. Tento podvod spočívá v tom že od kamaráda kterého máte v přátelích na sociální síti. Takováto správa muže být napsána jako :

Ahoj potřebuji tvoje telefonní číslo do soutěže neboj nic to nestojí.

Pokud napíšete svoje číslo tak za moment vám dorazí SMS s kódem pro restartování hesla kde vám útočník zase napíše.

Můžeš mi poslat ten kód neboj nic to nestojí

Pokud by jste tento kód poslaly tak by jste přišli o váš učet. Protože útočník okamžitě předělá veškeré údaje pro to aby jste si vy mohli obnovit heslo jako je e-mail a telefonní číslo.

Jak předejít tomu aby jste přišli o peníze ? ( Kupující)

– Vy jakožto kupující máte celkem málo možností jak odhalit podvodníka ale je zde pár faktoru jak se můžete chránit. Čemu ale by jste měli dávat pozor je taktéž až moc podezřele nízká cena zboží oproti normálu. Není to tak dlouho co jsem viděl že někdo prodával značkové sluchátka které stojí 5 000Kč jen za 990. Takováto cena tedy těch 990 je celkem podezřelá a jsou dvě varianty. Ta první je že se může jednat jen o napodobeninu a ta druhá že se jedná o podvodníka který se bude snažit z vás vylákat peníze.

 • Požádejte prodávajícího o aktuální fotografii výrobku kde u daného výrobku bude aktuální datum ( napsán nejlépe rukou jde špatně napodobit za pomocí počítače )
 • Požádejte prodávajícího o fotku OP ( občanského průkazu ) kde bude vidět jen jméno a příjmení.
 • Požádejte o telefonní kontakt prodávajícího a navzájem si zavolejte a částečně se domluvte po telefonu. Pokud vám ho prodávající nechce dát a nebo se vymlouvá je to příznak že bude nejspíš něco špatně a muže se jednat o podvodníka.
 • Než budete prodávajícímu posílat celou částku na účet přesvěčte se na https://podvodnabazaru.cz/ pokud se nejedná již o nahlášení učet.
  • Pokud zde nebude prodávajícího učet pošlete na daní učet jen 1 Kč tím zjistíte komu daní učet patří a také jestli souhlasí s jménem prodávajícího pout nebude souhlasit od prodeje bych odstoupil a můžete si říci že jste přišli jen o jednu korunu. Rozhodně bych nevěřil případným výmluvám které by mohli následovat. !!!

Příklad 1

Příklad 2

 • nenechte se nijak odradit. Kupující zde položil již tradiční otázku ,, Můžete poslat přes DPD „

Příklad 3 : ( údajně pojištění )